Grobiņas ģimnāzijas Eiropas kluba konkursa „Eiropa 2019” I kārta

I kārta

Konkursā var piedalīties 5.-9.klašu skolēnu komandas. Vienā komandā jābūt pieciem skolēniem. Komandas var būt jauktas (viens dalībnieks no 5.klases, viens no 9.klases utml.). Vienāda punktu skaita gadījumā augstāka vieta tiks piešķirta komandai, kurā piedalās jaunāko klašu skolēni.

Laiks.

Uzdevumu atbildes no 8. aprīļa līdz 24. aprīlim (ieskaitot) jānosūta Grobiņas ģimnāzijas Eiropas klubam uz E-pastu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Par savlaicīgu darbu iesūtīšanu tiks piešķirti papildus punkti (1 punkts par dienu).

I kārtas konkursa astoņas veiksmīgākās komandas tiks uzaicinātas uz Eiropas kluba II kārtas konkursu 8. maijā Grobiņas ģimnāzijā. Katra uzaicinātā komanda saņems nelielu mājas darbu.

Uzaicinātās komandas tiks paziņotas līdz 30. aprīlim.

Neklātienes konkursa uzdevumus elektroniskā formā jūs atradīsiet interneta vietnē www.grobinagim.lv

No interneta pārkopēti teksti netiks pieņemti!

Paldies veikalam „Tev” un Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas projektam par atbalstu!

Vēlam veiksmi!

Dokumentu var lejupielādēt šeit!

Bijām Strasbūrā

 Grobiņas ģimnāzijas Eiropas klubs Eiropas Parlamentā Strasbūrā. Sākot mācības 11.klasē, mūs, Eiropas Kluba (EK) pārstāvjus, skolotājs Guntis Viļumsons iepazīstināja ar programmu “Eiropas Parlamenta Vēstnieku skola” (EPVS). Sapratām, ka, veiksmīgi piedaloties, Grobiņas ģimnāzijai būtu iespēja kļūt par “Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu” un EK pārstāvjiem - nokļūt Strasbūrā. Jāsaka godīgi, galvenais motivētājs, lai piedalītos konkursā, bija iespēja ceļot. Tomēr galvenais ceļojuma mērķis bija iespēja pavadīt dienu Eiropas Parlamentā Strasbūrā. Sākām aktīvi darboties, rīkodami EK konkursus, dokumentēdami savas darbības un iesniegdami tās “EPVS”. Pēc gara mācību gada notika sapulce Rīgā, kur tika paziņots, ka Grobiņas ģimnāzija ir atzīta par vienu no “EPVS” un 5 pārstāvji, kurus izvēlējāmies balsojot, no EK tiek uz Eiropas Parlamentu Strasbūrā, uz pasākumu EUROSCOLA 2018. Šie cilvēki bija: Ineta Celmaine, Paula Grundmane, Terēze Treimane, Viesturs Trumars un Zane Mamonova. Mūsu ceļojums uz Strasbūru ilga 7 dienas, kuru laikā pa ceļam bijām gan Prāgas Nacionālajā tehnikas muzejā, Polijas armijas muzejā, gan Varšavas zoo, kā arī varējām nedaudz vairāk iepazīt Prāgas un Varšavas vecpilsētu. Protams, visneaizmirstamāko pieredzi guvām tieši Eiropas Parlamentā, kur pavadījām visu dienu, iejūtoties deputātu lomā. Mums bija iespēja diskutēt ar saviem vienaudžiem no dažādām ES valstīm par aktuālajām tēmām Eiropas Savienībā, kā piemēram, bēgļiem, jauniešu bezdarbu, Eiropas kultūrvēsturisko mantojumu, vides aizsardzību u.c. Pirms došanās uz Eiropas Parlamentu mēs gatavojāmies, meklēdami informāciju par savu tēmu, lai apspriestu to darba grupā. Būdami “jaunie deputāti”, domājām, kā atrisināt problēmas, kas slēpjas zem iepriekš minētajām tēmām. Plānojām, kur varētu smelties līdzekļus, lai atbalstītu mūsu idejas. Vēlāk mums bija iespēja balsot par grupu pieņemtajiem lēmumiem, tos pieņemot vai noraidot. Galu galā, sapratām, cik sarežģīts darbs ir Eiropas Parlamenta deputātiem, kā arī to, ka mūsu pienākums, kā jaunajai paaudzei ir iepazīstināt savus vienaudžus ar to darbību, kas notiek Eiropas Parlamentā. Vēlamies noslēgt ar atziņu, ko guvām esot EP, ka mums, kā jauniešiem ir liela vērtība ES nākotnes noteikšanā. Kopā mēs varam būt vienoti, stāvēt par taisnību, vienlīdzīgām tiesībām, patiesību un sakoptu vidi. Vairāk interesējoties par to, kas notiek politikā, ir mazāka iespēja, ka mēs pieņemsim tādus lēmumus, kas varētu kaitēt mums pašiem, mūsu tiesībām uz brīvību, videi vai kādai minoritāšu grupai. Vēlamies pateikt lielu paldies Grobiņas ģimnāzijai par atbalstu, kā arī liels paldies skolotājam Guntim Viļumsonam par motivēšanu mūs darboties.

Eiropas Kluba pārstāves Terēze Treimane un Zane Mamonova

Attēls ar mums visiem (GĢ jauniešiem) pie Eiropas Parlamenta (fotogrāfs: Miks Zaķis)

Grobiņas ģimnāzijas Eiropas kluba konkurss “Latvijai 100”

Konkursā var piedalīties 5.-9.klašu skolēnu komandas. Vienā komandā jābūt pieciem skolēniem. Komandas var būt jauktas (viens dalībnieks no 7.klases, viens no 9.klases utml.). Vienāda punktu skaita gadījumā augstāka vieta tiks piešķirta komandai, kurā piedalās jaunāko klašu skolēni.

Uzdevumu atbildes no 8.oktobra līdz 2.novembrim (ieskaitot) jānosūta Grobiņas ģimnāzijas Eiropas klubam uz E-pastu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Par savlaicīgu darbu iesūtīšanu tiks piešķirti papildus punkti (1 punkts par dienu). I kārtas konkursa astoņas veiksmīgākās komandas tiks uzaicinātas uz Eiropas kluba II kārtas konkursu 13.novembrī Grobiņas ģimnāzijā.

Katra uzaicinātā komanda saņems nelielu mājas darbu. Uzaicinātās komandas tiks paziņotas 5.novembrī.

Dokumentu var lejupielādēt šeit!