Jau zināmi šaha čempionāta līderi

        Ir izspēlētas  Grobiņas sākumskolas un Grobiņas ģimnāzijas visu trīs šaha čempionātu ( 1.-2.klase ; 3.-4.klase ; 5.-12.klase) piecas kārtas un zināmi jau līderi. Pirms skolēnu brīvlaika, dēļ lielās slimošanas, bija problēmas ar neizspēlētām partijām, bet nu tādas ir palikušas vairs tikai 5.-12.klašu turnīrā, kur daži šahisti vēl slimo. Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, šogad  tiešām masveida  slimošanas laikā klases bija pustukšas un radīja problēmas arī čempionāta norisē.

      Vērojot spēles ir jūtama ļoti liela skolēnu prasmju izaugsme pie šaha galdiņa. Spēles ir kvalitatīvākas, ar skaistām kombinācijām un matiem, jo cīņas ir pa īstam – par medaļām. Ilgāk tiek apdomāti gājieni, vairs nav sasteigtu, paviršu partiju.

       1.-2.klašu grupā cīnās 20 šahisti. Starp zēniem līderis ar 5 punktiem ir ĒRIKS APENĪTIS. 4 punkti – ERNESTAM JĒKABSONAM un TOMAM VIRBULIM. 3,5  punkti – ROBERTAM GEDOVIUSAM un HENRIJAM BAUŠENIEKAM.  3 punkti – KRISTAPAM LĒVALDAM, EMĪLAM SKABARNIEKAM, JONATANAM  KULPEM. Starp meitenēm līdere ar 3 punktiem ir JASMĪNA SPRICE. 2 punkti LAURAI PAEGLEI, ALISEI LATIŠAI, ANCEI KREIŠMANEI.

      3.-4.klašu grupā cīnās 14 šahisti. Starp zēniem līderis ar 5 punktiem ir MADARS PODNIEKS. 4 punkti – TĀLRĪTAM PUJĒNAM  un  ALEKSANDRAM RUPERTAM. 3 punkti – GUSTAVAM BAUMANIM, EDUARDAM VĀRNAM. Starp meitenēm līdere ar 2,5 punktiem ir LĪVA BARDULE. 2 punkti  EVELĪNAI MARKUS – NARVILAI .1,5 punkts – EGIJAI CĪRULEI, LAUMAI EKŠTEINAI.

                5.-12.klašu grupā dēļ slimošanas ir daudzas iekavētas spēles, tāpēc līderi ir zināmi daļēji, jo tabulā vēl nav  visi rezultāti. Kopā turnīrā cīnās 14 šahisti.5 punkti no 5 spēlēm ir VALTAM KĀLIM. 4 punkti KRISTIANAM  KULPEM.3 punkti – VERNERAM SKRASTIŅAM. 2,5 punkti – KRISTIĀNAM KALNIŅAM, VIESTURAM TRUMARAM. Iepriekšējo gadu līderiem  - Valdim Volgemutam, Emīlam Rolavam un Ričardam Krauklim ir iekavētas spēles. Pirmo gadu cīnoties šajā turnīrā ļoti veiksmīgu startu, parādot labas šaha spēles prasmes, ir uzsācis arī  JĀNIS ZVIEDRĀNS . Līdere starp meitenēm ar 2 punktiem ir IEVA PŪSTNIECE.

      Visos turnīros priekšā vēl 4 spēles un var notikt arī līderu maiņa. Ikvienam no šahistiem ir iespēja aiziet garām šā brīža līderiem, kā jau sportā tas notiek. Plānots, ka čempionāts finišēs maijā, jo nedēļā pēc Lieldienām spēles kārta nenotiks. Tajā nedēļā sākumskolas un ģimnāzijas šahistu  izlases  papildus trenēsies, lai  5.aprīlī  piedalītos starpnovadu skolu  sacensībās šahā. Pēc tam atkal turpināsim cīņas Grobiņas šaha čempionātos. Vēl labākajiem Grobiņas šahistiem plānojas Kurzemes reģiona skolēnu Šaha olimpiāde Ventspilī, sadraudzības spēles ar Rucavas pamatskolu. Latvijas skolēnu Šaha olimpiādē, kas notiks maijā Rīgā,  jau vietas , izcīnot 3.vietu,  janvārī notikušajās skolēnu sporta spēlēs Kuldīgā ir nodrošinājuši – ĒRIKS un MARKUSS APENĪŠI, EDURDS VĀRNA. Pārējiem ir iespēja tikt pirmajā trijniekā Kurzemes reģiona skolēnu Šaha olimpiādē un arī maijā doties  uz Rīgu. Lai šahistiem veiksme cīņās pie šaha galdiņa! Galvenais, lai ir prieks spēlējot un  veidojot skaistas figūru kombinācijas.

Rudīte Bērziņa

Bildēs var ieskatīties šeit un tās ir pieejamas līdz 20.maijam (R.Bērziņa).