Cilvēki - Latvijas novadu dārgumi

     9.maijā Latvijas okupācijas muzejā notika konkursa “Cilvēki - Latvijas novadu dārgumi” trešā kārta, uz kuru tikām uzaicināti divu darbu pārstāvji: es un Amanda kā komanda ar darbu par skolotāju Egilu Juceviču un Valts Kālis ar savu darbu par Almu Kāli - savu omīti.

        Par konkursa norisi: Konkursa 1. kārtā katra novada koordinatori izvēlējās 7-12 veiksmīgākos darbus, kuru autorus uzaicināja sagatavot prezentāciju par savu darbu. Konkursa 2. kārtā notika pasākumi novados, kuros konkursa dalībnieki prezentēja savus darbus. Žūrija izvēlējās divus līdz trīs interesantāko darbu autorus no katra novada, kurus aicināt uz konkursa 3. kārtu.

      Visi uzaicinātie dalībnieki balvā saņēma braucienu uz Eiropas Parlamentu pie kāda no deputātiem. Valtam būs iespēja satikties ar Krišjāni Kariņu Briselē, savukārt man un Amandai būs iespēja doties uz Eiropas Parlamentu Strasbūrā pie deputāta Arta Pabrika. Visi konkursa darbi, kuri tika izvirzīti 3.kārtai bija līdzvērtīgi, un katrs ar kaut ko atšķīrās un bija īpašs. Bija gan emocionāli, gan mīļi, gan ļoti profesionāli veidoti darbi.

     Domāju, ka tas ir brīnišķīgi, ka jaunieši darbojas, it īpaši jaunākie, un dara to ar entuziasmu, sasniedzot savu mērķi. Viņos noteikti var meklēt iedvesmu un smelties radošumu no  viņu idejām.

                                                                                       Alise Bauže