Ziņas no projekta... piektā diena

Lūk, piektā diena klāt un pārsteigumi arī...

Mārtiņš Vidzenieks (1.klases skolnieka Krišjāņa tētis) un Mārtiņš Rītiņš (slavenais šefpavārs), kas viņiem kopīgs? Abu draugs ir Marni Fēru salās, kurš šeit nodarbojas ar uzņēmējdarbību, konkrēti – zivju industrijā un piegādā augstākās klases restorāniem izcilākās jūrasveltes. Šis cilvēks, protams, pateicoties Mārtiņa Vidzenieka iniciatīvai, mums atklāja vēl citādāku šo salu daudzveidību.  Mūsu grupai, latviešiem, tika dots izaicinājums – esi atvērts un zinātkārs! Ja Tu nenobijies, tad bija iespējams gūt jaunu pieredzi, jaunas garšas, pavērt plašāku redzesloku un iepazīt fēriešu viesmīlību, atvērtību, sirsnību, uzticību! Mēs pabijām vietā, kur 70gados tika izvilkts milzīgs valis, žoklis tur ir saglabājies līdz šodienai, apskatījām vietu, kur ir atvērts Michelin restorāns, kas ir novērtēts kā augstākās raudzes, pabijām vēja parkā un klausījāmies iedvesmojošo mūziku, uzbraucām otrajā augstākajā kalnu virsotnē, kur vēl ir sniegs un izkāpt nevarēja, jo vēja ātrums bija daudz lielāks nekā mūsu svars, ja nu vienīgi būtu vēlējušies lidot….Šis uzņēmējs iesaistījies jaunas izglītības iestādes atvēršanā (akadēmiskā un profesionālā izglītība), to mēs arī varējām apskatīt, tur valda atvērtības princips, auditoriju sienas un arī ārsienas ir vienā stiklā. Vakarā mūs uzņēma viņa ģimenē, kur varējām praktiski apgūt jaunas prasmes pavārmākslā. Paši gatavojām lasi fēriešu gaumē, ēdām langustus un jūras ežus, iepazinām astoņkāji. Mārtiņ, paldies par ekskluzīvo iespēju, Tevi zina ne tikai Grobiņā un Latvijā, bet Tava sirsnība un atvērtība visam jaunajam ir novērtēta arī Citā pasaules malā – Fēru salās…

Pēdējā dienā jaunieši prezentēja savu veikumu pie zaļo sertifikātu pasniegšanas 2 viesnīcām. Varam lepoties ar mūsu skolēnu angļu valodas zināšanām, spēju izteikt un pamatot savu viedokli, komunicēt ar vienaudžiem, būt empātiskiem! Rezultātā – Roberta Čerņavska un Airitas Pulkstenes komandas ieguva atzinību par labāko prezentāciju un nākotnes vīziju.

Ar to viss nebeidzās. Skolotāju grupa noorganizēja lidojumu ar helikopteru no otras lielākās pilsētas – Klaksvikas uz galvaspilsētu. Ceļā bijām 12 minūtes, neliela turbulence, gleznaini skati un smaidīgas sejas! Jauniešiem vēl Galā vakars skolā un “tusiņš” garāžā pie fēriešu draugiem. Par to viņi pastāstīs Jums jau klātienē!

Rīt jau lidmašīna uz mājām. Ziniet, nekur nav tika labi kā mājās….

Projekta ceturtā diena

Arī projekta ceturtā diena tuvojas noslēgumam. Skolotājas piedalījās mācību stundā, kurā tika analizēts romāns “Džeina Eira”. Atkal pierādījās jauniešu prasme kritiski domāt, analizēt, secināt un pamatot savu viedokli. Varējām redzēt teātra mākslas metodes izmantošanu mācību stundās. Taču īpaši varēja manīt audzēkņu motivāciju, jo skolotājs bija tikai darba virzītājs.

Visi projekta jaunieši pildīja projektā izvirzītos uzdevumus, notika prezentāciju tulkošana visās Nordlus partneru valodās, sagatavoti zaļie sertifikāti viesnīcu vadībai. Katra grupa novērtēja viesnīcas 5-zvaigžņu skalā.

Aktu zālē vērojām audzēkņu aptauju rezultātus un secinājumus par politisko piederību. Īpašs mirklis bija veltīts Nordplus dalībniekiem, un viņi sniedza īsu ieskatu savas valsts un skolas dzīvē.

Šodien gan laika apstākļi bija labvēlīgi makšķerēšanai un airēšanai. Izbaudījām arī šos priekus! Interesanti, ka ūdens temperatūra visu gadu ir 6 grādi, taču viņi arī peldas, tas norūda un uzlabo veselību! Mūsu siltās vasaras viņi nav sajutuši, jo arī labvēlīgos laika apstākļos temperatūra nav augstāka par 15 grādiem.

Vēl tikai rītdiena, viesnīcu apbalvošana, GALĀ pasākums un daži pārsteigumi, bet par to rīt!