Jauniešu sasniegumi sporta sacensībās

3. aprīlī, Druvā, tika aizvadītas Kurzemes reģiona finālsacensības florbolā(līdz 9. klasei). Kopā sacensībās piedalījās 5 komandas - Liepājas Raiņa 6. vidusskola, Nīgrandes pagasta Kalnu vidusskola, Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskola un mēs. Aizvadot četras spēles, divas spēlēs zaudējām, bet pa vienai uzvarējām un spēlējām neizšķirti un ierindojāmies 4. vietā. Komandā spēlēja - Rignārs Zvirbulis, Miks Miķelsons, Patriks Bliska, Jēkabs Jekste, Niklāvs Tauriņš, Toms Reņģe, Kārlis Polis, Toms Kāpiņš un Jānis Laugalis.

4. aprīlī, Nīcā norisinājās A un B grupu telpu futbola sacensības. 

A grupā piedalījās trīs komandas - Nīcas Vidusskola, Priekules vidusskola un mēs. Šajā konkurencē, mūsu puiši ierindojās trešajā vietā. Komandā spēlēja - Raivo Baltavičš, Andris Duļķins, Kārlis Geistarts, Jānis Rozenbergs, Toms Reņģe, Toms Jaunzemis un Rendijs Sermulis.

B grupā piedalījās trīs komandas - Nīcas Vidusskola, Priekules vidusskola un mēs. Šajā konkurencē, mūsu puiši izcīnīja divas uzvaras un neatstāja citām komandām nekādas cerības uz pirmo vietu. Komandā spēlēja - Rignārs Zvirbulis, Nikāvs Tauriņš, Markuss Štarks, Viesturs Reinholds, Miks Miķelsons un Kārlis Mikuļskis. 

The first, second and third

    The first, second and third - ja domājat, ka tiek mācīti kārtas skaitļa vārdi angliski, tad esat kļūdījušies. 30.oktobrī četri jaunieši - Jolanta un Pēteris no 12.a, Andžela no 12.b un Kārlis no 10.a devās uz Priekuli, lai mērotos spēkiem otrā posma angļu valodas olimpiādē. Skolēnus atbalstīja un līdzi devās skolotāja V.Pūķe. Pirmā, otrā un trešā ir vietas, kuras jaunieši pārveda mājās 17 dalībnieku konkurencē. Olimpiāžu darbos arvien vairāk ienāk oriģinālliteratūras darbi. Ja pagājušā gada olimpiādē bija jāatbild uz jautājumiem par konkrētu literāru darbu, tad šogad jaunums - diktāts. Daudzi zinām Š.Brontē romānu Džeina Eira, vai vismaz esam dzirdējuši par to, taču rakstīt diktātu, saklausot visus sarežģītos vārdus, nav nemaz tik viegli. Lai arī cik grūti uzdevumi ir bijuši, trīs godalgotas vietas no mūsu četrotnes ir lielisks pierādījums jauniešu erudīcijai un zināšanām.

Lepojamies!

Latvijas skolu skolēnu pirmā šaha olimpiāde

    15.maijā Rīgā Juglas vidusskolā notika Latvijas skolu skolēnu pirmā šaha olimpiāde, kurā no visas Latvijas pie rūtotajiem šaha galdiņiem sacentās vairāk kā 200 šahistu. Lai tiktu uz finālsacensībām, iepriekš notika labāko šahistu noteikšana skolās, kā arī reģionu pusfinālos : Kurzemes, Zemgales, Vidzemes, Latgales un Rīgas reģiona. Visas dienas garumā skolēni pie šaha galdiņiem cīnījās par skaistajām medaļām un kausiem.  Pēc sacensībām, kamēr tiesneši sarakstīja diplomus, notika simultantspēles ar Latvijas spēcīgākajām šahistēm . Iepriekšējos atlases turnīros iespēju piedalīties šajā vērienīgajā pasākumā bija izcīnījuši: Grobiņas sākumskolas komanda par 3.vietu Kurzemes skolēnu sporta spēlēs 1.-4.klašu grupā - Ēriks un Markuss Apenīši, Eduards Vārna ; Tālrīts Pujēns par 3.vietu Latvijas skolu šaha olimpiādes Kurzemes reģiona finālā un  Emīls Rolavs par 2.vietu. Visi zēni ļoti braši cīnījās Latvijas spēcīgāko skolēnu šahistu sacensībās. Apbalvošanā labākajiem tika pasniegtas medaļas, kausi un balvas. Visiem sacensību dalībniekiem no šī vērienīgā pasākuma par piemiņu arī skaistas medaļas un diplomi. Kamēr tika apkopoti rezultāti , skolēni varēja izmēģināt spēkus simultantspēlē  ar Latvijas spēcīgākajām šahistēm. Emīls Rolavs spēlēja ar Lauru Roguli, bet Tālrīts Pujēns  ar lielmeistari Danu Reiznieci - Ozolu.

                                                                                    Rudīte Bērziņa

IMG_1039.JPG IMG_1040.JPG IMG_1042.JPG IMG_1044.JPG IMG_1048.JPG IMG_1050.JPG IMG_1059.JPG

Sintija prezentē novadu

     Izstrādājot pētniecības darbu "Ūdens kvalitāte Grobiņas novada peldvietās", 11.b klases skolniecei Sintijai Gruškēvicai tika iespēja piedalīties Latvijas skolēnu 42. zinātniskās pētniecības darbu konferencē Rīgā.

   Vides zinātnes sekcijā dalību ņēma trīsdesmit deviņi skolēnu darbi no visām Latvijas skolām. Darba aizstāvēšanas forma - prezentācija 7.minūtes. Konference notika Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā 20. aprīlī, kur savus posterus aizstāvēja bioloģijas, ķīmijas un fizikas darbu autori.

   Izsaku pateicību Sintijai par labi sagatavotu prezentācijas materiālu un stāstījumu par savu novadu.

                                                                                                Darba vadītāja- Anna Duļbinska

Futbola sacensības

Kurzemes novada futbola sacensībās mūsu ģimnāzijas zēni uzvarēja Talsu 2.vsk. 3:0, Saldus vsk. 4:1, Brocēnu vsk. 3:0, bet zaudēja Liepājas 1.Valsts ģimnāzijai 0:1 un Ventspils ģimnāzijai 0:2.

Līdz ar to 3.vieta un bronzas medaļas.

 Komandā spēlēja Klāvs Bethers, Ivo Gaučis, Rignārs Zvirbulis, Kārlis Mikuļskis, Reinis Alpiņš, Ritvars Zūns, Rainers Donis, Klāvs Kļava, Roberts Vītols, Valts Kālis, Marats Almanis.

 

                                Skolotāji: Maira Freiberga, Valters Freijs

Izcili panākumi starptautiskā olimpiādē Polijā

   Šis ir grobiņnieku gads – pirmo reizi uz goda pjedestāla starptautiskajā matemātikas un fizikas olimpiādē Wieluņā, stājās 2 mūsējie. Ar skaļām ovācijām sveicām Emīlu Zukuli ar 1.vietu un Dāvidu Vorobjovu ar 2.vietu. Pavisam nedaudz, tikai 2 punkti bija tie, kas kavēja Arnim Birzem nostāties blakus saviem skolas biedriem. Galvenā balva – krāsainais lāzerprinteris un muzikālais aprīkojums ceļos uz Grobiņu.

   Esmu ļoti gandarīta par sasniegto, bet vēl lielāks prieks par jauniešu pozitīvo attieksmi gatavošanās procesā, par zinātkāri, par inteliģenci, kas staro no viņiem. Šeit mēs redzam sadarbības rezultātu – jaunieši, skolotāji, vecāki. Svarīgs un atbildīgs ir ikviens, skolotājas Anita Poriņa un Ilze Kāle, kas virza pa matemātikas ceļu, Armands Pričins, kura pārziņā ir fizikas gudrības. Vecāki, vienmēr, ir pozitīvi sadarbojušies ar skolu, ar sapratni uztvēruši skolas nospraustos mērķus un ticējuši, ka Grobiņas ģimnāzija ir skola, kas ir vispiemērotākā viņu bērniem. Ceru, ka ticība attaisnojās!

L.Urbāne

20180416_112533.jpg 20180416_112622.jpg 20180416_152616.jpg 20180416_153555.jpg IMG-20180416-WA0000.jpg IMG-20180416-WA0001.jpg IMG-20180416-WA0003.jpgPaldies par atdevi spēlēs!

Mūsu 7.- 9.klašu zēni telpu futbolā uzvarēja Vērgales pamatskolu ar 8:0, Kalētu pamatskolu ar 8:0, Durbes pamatskolu ar 2:1, Priekules vsk. ar 1:0, saspēlēja neizšķirti ar Nīcas vsk. 2:2 un izcīnīja 1.vietu.

Komandā spēlēja Alpiņš Reinis, Donis Rainers, Vītols Roberts, Zvirbulis Rignārs, Gaučis Ivo, Mikuļskis Kārlis. Patīkami, ka visi spēlētāji guva vārtus, bet rezultatīvākais bija Rignārs. 

 

Atklātā krievu valodas olimpiāde

Aizputes novada atklātajā krievu valodas olimpiādē piedalījās 4. skolēni: Arturs Saveļjevs no 7.a klases

                                                                           Larisa Maļina no 7.a klases

                                                                           Markuss Gorbunovs no 8.c klases

                                                                           Enija Blaščinska no 8.a klases.

Skolēniem bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas novada mērogā. Olimpiāde bija interesanti organizēta un novadīta augstā līmenī. Salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem, skolēnu skaits bija diezgan liels gan no 7. klases, gan no 8. klases grupas. Skolēni bija sadalīti divās grupās.  Visi dalībnieki dāvanā saņēma pildspalvas.

Prieks par mūsu skolēnu Arturu Saveļjevu kurš saņēma Atzinību krievu valodas olimpiādē.

Krievu valodas skolotāja Anna Zalāne

Grobiņas skolu šahistiem veiksmīgi starti starpnovadu skolēnu sporta spēlēs un Latvijas šaha olimpiādē

5.aprīlī ar lielu dalībnieku skaitu norisinājās starpnovadu skolēnu sporta spēles šahā (59 šahisti) un dambretē (37 dambretisti). Organizēja Grobiņas ģimnāzija, bet sakarā ar telpu trūkumu, notika Gaviezes pamatskolā un kultūras namā. Grobiņas sākumskolas un Grobiņas ģimnāzijas šahistiem bija veiksmīgs starts – daudz nopelnītu medaļu. Kopā no abām skolām startēja 28 šahisti un 4 dambretisti.

ŠAHA REZULTĀTI:

10.-12.klašu grupā zēni:

1.vieta – VALDIS VOLGEMUTS; 2.vieta – EMĪLS ROLAVS; 3.vieta – RIČARDS KRAUKLIS.

10.-12.klašu grupā meitenes:

1.vieta – KINTIJA TRINKŪNA; 2.vieta – SELĪNA DONE; 3.vieta – UNA ŠOFERE.

4.-9.klašu grupā zēni:

1.vieta – MARKUSS APENĪTIS 7 punkti 7 spēlēs ( ļoti augsts sniegums) ; 2.vieta – VERNERS SKRASTIŅŠ 5,5 punkti. 3.-5.vietu ar 4,5 punktiem dalīja sākumskolas skolnieks JĀNIS ZVIEDRĀNS. Taču speciālā šaha izložu datorprogramma, kas rezultātus aprēķina sīkāk un smalkāk, šoreiz Jānim izrēķināja 5.vietu. Šajā grupā bija lielākais dalībnieku skaits – 18.

4.-9.klašu grupā meitenes: 3.vietā, ar 5 uzvarām no 7 spēlēm, REBEKA BRIKŠĶE. Labs starts arī IEVAI PŪSTNIECEI (4.vieta ) un EGIJAI CĪRULEI, kuras izcīnīja 4 punktus. Ievai un Egijai tās bija pirmās šaha sacensības. Labs sniegums pirmajai reizei. Sacensībās piedalījās 12 šahistes.

1.-3.klašu grupā zēni:

1.vieta –ĒRIKS APENĪTIS 7 uzvaras 7 spēlēs ; 2.vieta –EDUARDS VĀRNA 6 punkti; 3.vieta – MADARS PODNIEKS 5 punkti. Ļoti veiksmīgs starts ar 4 punktiem - TOMAM PULKSTENAM (4.vieta); TĀLRĪTAM PUJĒNAM; GUSTAVAM BAUMANIM ; GUSTAVAM CIEMESAM. Visiem zēniem bija 4 punkti un tikai datorprogramma sīkāk izrēķināja vietu sadalījumu. Sacensībās piedalījās 13 šahisti.

1.-3.klašu grupā meitenes:

1.vieta – LAUMA EKŠTEINA (6 spēlēs 6 uzvaras). Tikai nedaudz līdz medaļām pietrūka LINDAI PUDIŅAI.

Šaha sacensībās daudz kas ir atkarīgs no izlozes, kur pie liela dalībnieku skaita var izlozēties stiprs pretinieks, bet var tikt izlozēts arī vājš. Tāpat pie blīviem rezultātiem, vietu sadalījumu sīkāk izrēķina speciāla šaha izložu datorprogramma. Sacensībās piedalījās šahisti no Grobiņas sākumskolas, Grobiņas ģimnāzijas, Rucavas pamatskolas, Pāvilostas vidusskolas, Gaviezes pamatskolas, Rudes pamatskolas. Kopā 59 šahisti.

 

Sacensības speciālā šaha izlozes programmā tiesāja Liepājas Kompleksās sporta skolas šaha nodaļas trenere Gaļina Sudmale.

   Uzvarētājiem skaistas medaļas un diplomi, bet visiem šaha sacensību dalībniekiem mazos kabatas kalendāriņus ar uzrakstu  “ LIELISKAIS ŠAHISTS, GROBIŅA 2018 “ dāvāja SIA “Suvenīru Fabrika Holding “ . Pateicība arī otram sacensību sponsoram - firmai  “Liepājas papīrs “ par balviņām pirmā sešinieka šahistiem.

Paldies visiem šahistiem par skaistajām uzvarām, kombinācijām un startu starpnovadu skolēnu sporta spēlēs!

10.-12.klašu dambretes sacensībās zēniem: 1.vieta – RIČARDS KRAUKLIS; 2.vieta – EMĪLS ROLAVS; 3.vieta – VALDIS VOLGEMUTS. SELĪNA DONEI 4.vieta 10.-12.klašu dambretes sacensībās meitenēm.

Dambretes sacensībās kopumā startēja 37 dalībnieki ( Grobiņas ģimnāzija, Pāvilostas vidusskola, Dzērves pamatskola, Dunalkas pamatskola, Durbes pamatskola).

Ceturtdienā, 5.aprīlī šahisti cīnījās starpnovadu sacensībās, bet jau sestdien, 7.aprīlī Grobiņas šahistu izlase devās uz pirmo Latvijas skolu šaha olimpādi, Kurzemes reģiona finālsacensībām Ventspilī, kur piedalījās ap 100 šahisti. Grobiņniekiem veiksmīgs starts. Grobiņas ģimnāzijas 12b.klases audzēknim EMĪLAM ROLAVAM 10.-12.klašu grupā 2.vieta, bet Grobiņas saķumskolas 3b.klases skolniekam TĀLRĪTAM PUJĒNAM 3.vieta. Viņi abi 15.maijā dosies uz Rīgu, lai cīnītos visas Latvijas skolu šaha olimpiādes finālā. ĒRIKS un MARKUSS APENĪŠI, EDUARDS VĀRNA, šo iespēju tikt uz finālu Rīgā izcīnīja jau janvārī, iegūstot 3.vietu Kurzemes skolu skolēnu komandu sacensībās.

Ventspilī cīņas bija spraigas un viss izšķīrās tikai pēdējā kārtā. Ļoti, ļoti tuvu pirmā trijnieka medaļām bija arī REBEKA BRIKŠĶE, MADARS PODNIEKS un LAUMA EKŠTEINA. Visu turnīra gaitu viņi cīnījās pie līderu galdiņiem un bija nopietni kandidāti par medaļām, taču nepaveicās pēdējā kārtā. Pie tam Liepājas un Kuldīgas šahisti visi bija sporta skolas audzēkņi, kas trenējas 5 reizes nedēļā.

Organizatori bija pacentušies, ka sacensības bija noorganizētas augstā līmenī, kā šaha festivālā. Finišā uzvarētājiem medaļas un diplomi, bet arī pārējiem tika dāvātas pirmās Latvijas šaha olimpiādes medaļas un diplomi par piedalīšanos, kā arī pildspalvas, bloknoti, aproces un pat šokolāde.

Pēc sacensībām, kamēr tika sarakstīti diplomi, bija iespēja uzspēlēt simultantspēli ar Latvijas 2017.gada čempioniem šahā - Lindu Krūmiņu un Arturu Bernotas. Katrs no viņiem spēlēja vienlaicīgi ar 15 šahistiem. Viņi paši izvēlējās no visa lielā dalībnieku pulka šahistus ar kuriem spēlēs. Šāda iespēja palaimējās arī Emīlam Rolavam, Rebekai Brikšķei, Ievai Pūstniecei, Verneram Skrastiņam, Kristapam Eglītim un Laumai Ekšteinai. Savukārt Madars Podnieks un Tālrīts Pujēns bija lieli gudrinieki, visu laiku aiz muguras sekoja Latvijas čempionam Arturam Bernotas un vēroja kādus gājienus viņš izdara.

Grobiņas šahistu izlases sastāvā Ventspilī braši cīnījās arī Jānis Zviedrāns, Verners Skrastiņš, Linda Pudiņa, Kristaps Eglītis.

Grobiņas šahistu starti redzami arī Latvijas Šaha federācijas mājaslapas adresē!

Rudīte Bērziņa

Starpnovadu skolēnu sporta spēļu šahā fotogrāfijas būs redzamas līdz 10.jūnijam.

Latvijas šaha olimpiādes Kurzemes reģiona fināla fotogrāfijas būs redzamas līdz 10.jūnijam.

Tikko no Latvijas šaha federācijas atnāca adrese, kur var izlasīt par to, kā šahistiem veicās Ventspilī. 

Kurzemes reģiona Skatuves runas konkurss

 

 

27. martā notika Liepājas Bērnu un Jauniešu centrā “Vaduguns” notika Kurzemes reģiona Skatuves runas konkurss. 5.-8.klašu grupā startēja arī Grobiņas sākumskolas 5.b klases skolniece Paula Sērdiene un Grobiņas ģimnāzijas 7.a klases skolniece Anete Laursone. Abas meitenes runāja gan dzejas, gan prozas darbu. Uzstāšanās bija veiksmīga, ar labiem panākumiem. Meitenes ir gandarītas par paveikto darbu, noklausījušās un iepazinušas arī citu skolu dalībniekus, līdz ar to spēj mācīties, izzināt, ko vēlas uzlabot papildināt, uzlabot, gatavojoties nākamiem runas konkursiem. Anete ieguva 1. pakāpes diplomu, Paula – 2.pakāpes diploms.

Paldies meitenēm par gatavošanos un veiksmīgu piedalīšanos!